Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020
Projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu Interreg V-A Česká republika–Polsko 2014-2020

Warsztaty w Domu Przyrodnika

OFERTA WARSZTATÓW REALIZOWANYCH W DOMU PRZYRODNIKA

Warsztaty możliwe po wcześniejszej rezerwacji

WARSZTATY DLA DZIECI

Warsztaty mydlarskie

cena:   10 – 15 osób 15 zł

           15 – 20 osób 12 zł

czas trwania: 60 minut

Wykonanie przez dzieci mydełek z dodatkiem ziół i naturalnych olejków eterycznych. Mydełka wykonane z wysokiej jakości składników zapewniają nawilżoną i wygładzoną skórę rąk, twarzy i ciała.

Domowe spa – warsztaty sensoryczne dla dzieci

cena:   10 – 15 osób 22 zł

           15 – 20 osób 20 zł

czas trwania: 1 -  1,15 godzina

Podczas warsztatów dzieci wykonają musującą kulę do kąpieli z dodatkiem suszonych ziół, oraz mieszankę soli do kąpieli z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych, suszonych kwiatów i ziół.

Te kosmetyki to świetny dodatek do kąpieli, pięknie pachną i nawilżają skórę i są w stu procentach naturalne.

Spacer botaniczny

cena:  5 zł

czas trwania uzależniony od długości wybranej trasy 30 - 60 minut

ilość osób: max 20

Spacer przyrodniczy po okolicznym lesie lub w kierunku Źródełka Borgońki podczas którego dzieci poznają piękno tutejszej flory.

Warsztaty małych ogrodników

cena: 10 zł

czas trwania: 60 minut

Ilość osób: max 20

Nauka o recyklingu połączona z wykonaniem przez dzieci doniczki z pustej plastikowej butelki lub doniczek z „odzysku”, udekorowanie jej dowolną metodą plastyczną i zasadzenie w niej rośliny.

Naturalne świece sojowe

pojemność: ok 150 g

cena: 22 zł

czas trwania: 45 – 60 minut

ilość osób: max 20

Świece z naturalnego wosku sojowego z dodatkiem suszonych kwiatów i delikantych olejków zapachowych pełnią funkcję aromaterapeutyczną.

Kojące świece z wosku pszczelego

pojemność: 50 g

cena: 22 zł

czas trwania: 30 – 45 minut

ilość osób: max 20

Świece z wosku pszczelego działają kojąco i relaksująco, wprowadzają w nastrój ciepła i spokoju. Palenie świecy z wosku pszczelego oczyszcza powietrze, łagodzi dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy i alergii.

Ognisko nad Borgońką

cena: ok 15 zł/osoba

Źródełko zwane „Borgońką” położone jest w uroczysku Czarne Doły w Hażlachu. Spacer nad Borgońkę prowadzi ścieżką edukacyjną, która została wytyczona tak aby poznać atrakcyjne przyrodniczo i historycznie miejsca. Przy pięknym bukowym lesie zostały ustawione drewniane stoły i ławy, oraz miejsce na ognisko gdzie można w miłym otoczeniu przyrody spędzić czas. 

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Naturalne świece sojowe

pojemność ok. 150 g

cena: 22 zł

czas trwania: 45 – 60 minut

ilość osób: max 20

Uczestnicy warsztatów wykonają świece z naturalnego wosku sojowego z dodatkiem suszonych kwiatów i delikatnych olejków zapachowych pełnią funkcję aromaterapeutyczną

Naturalne świece sojowe do masażu

pojemność: 150 g

cena: 25 zł

czas trwania: 30 – 45 minut

ilość osób: max 20

Uczestnicy warsztatów wykonają świecę z naturalnego wosku sojowego z dodatkiem masła shea lub oleju koksowego i olejków eterycznych. Świeca sojowa do masażu łączy w sobie właściwości aromaterapeutyczne – gdy ją rozpalamy i wdychamy uwalniające się olejki, oraz pielęgnacyjne kiedy roztopioną część świecy wykorzystujemy do masażu.

Kojące świece z wosku pszczelego

pojemność: 50 g

cena: 22 zł

czas trwania: 30 – 45 minut

ilość osób: max 20

Świece z wosku pszczelego działają kojąco i relaksująco, wprowadzają w nastrój ciepła i spokoju. Palenie świecy z wosku pszczelego oczyszcza powietrze, łagodzi dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy i alergii.

Sprzątanie przyjazne środowisku

cena: 40 zł

czas trwania: 2,5 – 3 godziny

ilość uczestników: max 10 osób

Robimy mydło potasowe krok po kroku. Bawimy się i uczymy w naszym domowym laboratorium. Gotowe mydło jest bazą do różnego rodzaju  środków czystości: płynów do naczyń, past do szorowania itp. Ekomydło to ekościeki.

Maści, kremy i mazidła

cena: 35 zł

czas trwania: ok 1 godzina

ilość osób: max 15

Kremy naturalne i maści fitoterapeutyczne. Wybieramy to co lubi nasza skóra, a unikamy tego co nam szkodzi dlatego stawiamy na prosty, naturalny skład.

Ognisko nad Borgońką

cena: ok 15 zł/osoba

do wyboru jajecznica lub pieczona kiełbasa

Źródełko zwane „Borgońką” położone jest w uroczysku Czarne Doły w Hażlachu. Spacer nad Borgońkę prowadzi ścieżką edukacyjną, która została wytyczona tak aby poznać atrakcyjne przyrodniczo i historycznie miejsca. Przy pięknym bukowym lesie zostały ustawione drewniane stoły i ławy, oraz miejsce na ognisko gdzie można w miłym otoczeniu przyrody spędzić cza

WARSZTATY OKAZJONALNE

Ziołowe mieszanki zapachowe

cena: 20 zł

czas trwania: 45 minut

okres: październik – marzec

ilość osób: max 20

Uczestnicy warsztatów tworzą własną niepowtarzalną mieszankę zapachową z suszonych ziół, kwiatów i skórek owoców. Woreczki z mieszankami można stosować jako zapach do szafy z ubraniami, do łazienki, samochodu, a nawet do damskiej torebki.

Kadzidełka naturalne przeciw owadom

cena: 15 zł

czas trwania: 30 minut

okres: czerwiec – sierpień

ilość osób: max 20

Ziołowe kadzidełka to świetny sposób na pozbycie się uciążliwych owadów z naszego domu. Nie każde zioła nadają się do spalenia dlatego warto poznać kilka wskazówek jak wykonać w domu naturalne kadzidełko. Odpowiednio dobrane suszone zioła nie dość, że odstraszą nieproszone owady to jeszcze uwalniające się podczas spalania olejki eteryczne mają kojący wpływ na nasze samopoczucie.

Warsztaty florystyczne

cena: 25 zł

czas trwania” 45 – 60 minut

okres: cały rok

ilość osób: max 20

Podczas warsztatów uczestnicy uczą się wyplatać wianki, które będą mogli zawiesić na drzwiach swojego domu, lub wykorzystać jako element dekoracyjny w mieszkaniu. W zależności od pory roku uczestnicy będą mieli do dyspozycji świeże lub suszone kwiaty i zioła.

Ikona
Wędrówki Doliną Olzy
pobierz bezpłatną aplikację
AppStoreGoogle Play
Projekt UE

Nazwa projektu/Název projektu:
Wędrówki Doliną Olzy/Toulky údolím Olše
CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000303
Beneficjenci Projektu/Příjemci projektu:
Gmina Hażlach i Muzeum Těšínska, příspěvková organizace

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do rozwoju transgranicznego rynku pracy w branży turystycznej w oparciu o dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe Doliny Olzy i nową, transgraniczną ofertę turystyczną.
Hlavním cílem projektu je vytvoření podmínek pro rozvoj přeshraničního trhu práce v oblasti cestovního ruchu založeného na přírodním a kulturním dědictví údolí řeky Olše a vytvoření nové přeshraniční turistické nabídky.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020
Projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj
v rámci Programu Interreg V-A Česká republika–Polsko 2014-2020

Logo 3

Muzeum Těšínska, příspěvková organizace

Masarykovy sady 103/19
737 01 Český Těšín

Logo 4

Urząd Gminy Hażlach
Główna 57
43-419, Hażlach
tel.: 33 856 94 79